Czas to pieniądz

picture

Masz problem z firmą.
Jeśli kupiłeś produkt a niestety okazał się totalną porażką, wyraż swoją opinie o nim oraz ustrzesz innych przd jego kupieniem.

picture

Our Services

picture

Statystyki forum.
Jesteś nowym użytkownikiem. Tak więc dołącz do grona 1203 użytkowników już zarejestrowanych.

picture

What We Do?

picture

Ostatnio poruszamy temat.
Ten wątek na forum dotyczy produktów wysokiej jakości oraz wykonanych przez grupę ludzi z firmy...

picture

Arduino, tani sklep?

Arduino, tani sklep?

Witam serdecznie. Dzisiaj nie mam pojęcia, jaki zestaw Arduino powinienem wybrać. Możecie mi powiedzieć, co byłoby adekwatnym zakupem dla osoby początkującej, która zaczyna dopiero z programowaniem?

mniszek55

Posty: 14

 
Coraz częściej widzę na tym forum pytania o zestaw Arduino, co mnie bardzo cieszy, bowiem także od niego zaczynałem, a teraz jestem już zdecydowanie niezwyklej zaawansowany w ten klocki. Powiem szczerze, iż zaczynając nie miałem zielonego pojęcia na ten temat, lecz jak widać ciężką pracą człowiek jest w stanie faktycznie bardzo wiele osiągnąć. Bez wahania kupujcie takie zestawy.

Laleczka

Posty: 38

 
Z mojej perspektywy Arduino IDE to jedno z lepszych środowisk programistycznych, dzięki któremu istnieje szansa pisania własnych kodów na mikrokontrolery. Stworzenie własnego projektu nie jest zbyt trudne. Mogę pochwalić środowisko za fakt, iż dostępnych jest bardzo wiele dodatków, a bogata dokumentacja pomaga w nauce.

DiD3K

Posty: 20

 
Żadnym zaskoczeniem nie był dla mnie fakt, że najpopularniejszym modułem jest Adruino UNO. Sam wybierałem go w przeszłości, gdy dopiero raczkowałem w tym temacie. Teraz posiadam nieco większe doświadczenie, więc z chęcią podzielę się swoją wiedzą na forum :)

DVDiss

Posty: 37

 
Wśród płytek deweloperskich moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest Arduino Mega. Miałem z nią do czynienia wielokrotnie i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się nią zawieść. Swój zakup realizowałem w tym sklepie: http://abc-rc.pl/Arduino. Bardzo dobry poziom obsługi klienta, odpowiadają wyczerpująco na wszystkie pytania. 100% satysfakcji. Jeszcze do nich wrócę :)

inhuman

Posty: 25

 
Sklepów z Arduino znam niezwykle sporo, które proponują dość szeroki asortyment, gdy w rachubę wchodzą moduły oraz rozmaite interfejsy umożliwiające komunikację. Wychodzę z założenia, iż z pomocą dobrego sklepu jesteście w stanie istotnie rozwinąć swoje umiejętności.

Zuchman

Posty: 27

 
Wydaje mi się, że pod względem popularności Arduino UNO nie ma sobie równych. Ten moduł wyróżnia się przede wszystkim 14 cyfrowymi wejściami i wyjściami, a oprócz tego sześcioma kanałami PWM.

O możliwościach decyduje także 6 wejść analogowych i mnóstwo interfejsów :)

kluberst

Posty: 14

 
Gdy w rachubę wchodzi oprogramowanie to nie sposób przejść obojętnie wobec Arduino IDE, którego umiejętna obsługa i kształcenie się w zakresie pisania kodu jest w stanie sprawić, iż będziemy potrafili stworzyć kod na mikrokontrolery jednoukładowe. Bogata baza przykładów tylko sprzyja rozwojowi umiejętności.

Mr Frog

Posty: 21

 
Przyznam szczerze, że podłączenie wyświetlacza Arduino LCD nie sprawiło mi większego problemu.

Także jego wybór okazał się mniej skomplikowany niż to sobie wyobrażałem. Akurat ja miałem do wyboru wyświetlacze, jakie charakteryzowały się zielonym lub niebieskim podświetleniem. Na ich ekranie cyfry wyświetlały się w czarnym lub białym kolorze. Ich wybór to prosta sprawa.

Fimner56

Posty: 28

 
Wydaje mi się, że pod względem popularności Arduino UNO nie ma sobie równych. Ten moduł wyróżnia się przede wszystkim 14 cyfrowymi wejściami i wyjściami, a ponadto sześcioma kanałami PWM.

O możliwościach decyduje także 6 wejść analogowych i dużo interfejsów :)

labuh

Posty: 27